MSD Nav 2016 Drukuj Email
czwartek, 03 marca 2016 18:10

Chmura i mobilność: premiera kolejnej wersji Nav

Microsoft Dynamics NAV 2016 debiutuje na rynku polskim.

Microsoft zaprezentował najnowszą wersję systemu ERP dedykowanego sektorowi MSP. Rozwiązanie dostarcza nowe możliwości w obszarze

  • mobilności,
  • wykorzystania potencjału chmury obliczeniowej
  • poprawia użytkowanie systemu wynikające z doświadcze.

Usprawnienia dotyczą m.in. lepszej współpracy ze środowiskiem Office 365 oraz platformą usług chmurowych Microsoft Azure. Aplikacja zyskała także pełną integrację z systemem budowania relacji z klientami Microsoft Dynamics CRM oraz aplikacją analityczną Power BI.

NAV 2016 jest natywnie dostosowany do wykorzystania pełni możliwości platformy chmurowej Microsoft. Podobne jak w przypadku złożonych rozwiązań klasy Enterprise, nowa wersja zapewnia bezpieczne skalowanie aplikacji oparte na chmurze Azure.

Inne nowości, które usprawnią realizację zadań i automatyzację procesów to m.in. rozszerzone możliwości zarządzania dokumentami oraz rozpoznawanie tekstu w skanowanych dokumentach (OCR).

?Polskie firmy z sektora MŚP coraz częściej poszukują źródeł przychodów w innych krajach stawiając na rozwój międzynarodowy. Zmienia to podejście do systemu ERP, który powinien zapewniać wsparcie na wielu rynkach, uwzględniać międzynarodowe standardy rachunkowości, czy wymogi prawa innych krajów. Poza tym, obserwujemy dynamiczny wzrost polskich firm, co idzie w parze z dalszym rozwojem struktur. Proste narzędzia przestają więc wystarczać. To jest moment, w którym wkracza system Dynamics NAV? ? podsumowuje Paweł Jędrusik Dyrektor działu Dynamics w polskim oddziale Microsoft.

(nadesłał Piotr Jamrogiewicz, Business Guest, Warszawa, 3 marca 2016 r.)